Odkazy

verze pro tisk

Houpací křeslo pro dokonalý odpočinek doma i na zahradě

26. červen 2014

Houpací křesla byla zejména v minulém století nedílnou součástí většiny domácností. S oblibou si v nich během volných chvil hověly naše babičky a dědečkové. V posledních letech jakoby přicházela jejich obroda. A co je s podivem, rádi po nich sáhnou nejen senioři, ale i mladí lidé. Nabízejí totiž skvělé pohodlí pro lenošení a odpočinek.

Houpací křeslo, to už dávno není jen doména starších lidí. I mladší generace totiž poznává, jak příjemné posezení nabízejí. Je samozřejmě nutné podotknout, že houpací křesla, stejně jako další druhy nábytku do domácnosti, prošla určitým vývojem.

Jak vybrat houpací křeslo?

V dnešní době se klade důraz především na kvalitu materiálů. Kromě klasiky v podobě dřeva se při výrobě používají i moderní materiály, které jsou lehčí a také trvanlivější. Vždy je ale důležité při výběru křesla hledět na jeho nosnost. Povětšinou v obchodech narazíte na křesla klasických nosností, která unesou osoby do hmotnosti cca 100 kg. Jsou však i taková, jež jsou určena spíše pro děti. Ano, i dětem dnes můžete pořídit houpací křeslo jako alternativu ke klasické židli či křeslu.

Křeslo na terasu a zahradu

Houpací křeslo se dá využít nejen v interiéru, ale i na zahradě či terase domu. Zde bych však doporučil zvolit spíše takový produkt, který je vyroben z odolných dřevin, jimž nevadí vlhkost. Zajímavým řešením jsou pak ratanová křesla, případně křesla s kovovou konstrukcí.

Na zahradu se hodí i houpačka

Namísto křesla si na zahradu pro chvilky oddychu můžete pořídit také houpačku. Taková houpačka zahradní, kterou upevníte mezi stromy, vám poskytne opravdu příjemný prostor pro odpočinek třeba po obědě, kdy si chcete na chvilku schrupnout na čerstvém vzduchu. A když začne pršet, stačí se přemístit někam do úkrytu. Ten může nabídnout třeba zahradní stan.

-fil-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!