Odkazy

verze pro tisk

Dřevěný zahradní nábytek dodá vaší zahradě patřičné kouzlo

14. březen 2011

Sluneční paprsky konečně začínají hřát, a vaše zahrada se pomalu probouzí k životu. Už se těšíte, až si o víkendu dáte na zahradě snídani a vypijete kávu? Nebo si pozvete přátele a budete jen tak relaxovat a užívat si teplého počasí? Ideální strávení volného času. Abyste se dobře bavili, je potřeba také mít své posezení pohodlné. A toho docílíte pouze s kvalitním zahradním nábytkem.

Zahradní nábytek vybírejte pečlivě

Výběr zahradního nábytku byste neměli brát na lehkou váhu. Sedací soupravu do obývacího pokoje přece také vybíráte tak, aby se vám na ní dobře sedělo. Stejně pečlivě tedy vybírejte i zahradní nábytek. Co se týče materiálů, zahradní nábytek pořídíte plastový, kovový nebo dřevěný. Plastový nábytek je sice velmi levný, ale to je asi jediné jeho pozitivum. Mimo to, že vaší zahradě na kráse opravdu nepřidá, má také nízkou životnost a snadno se mění jeho konstrukce a vizáž pod vlivem slunečních paprsků.

Kovový zahradní nábytek naopak může vypadat v zahradě elegantně, ale má jednu obrovskou nevýhodu. Zkusili jste si sáhnout na opěradlo, které se nachází na přímém slunci? Posadit se do rozpálených křesel není zrovna příjemné.

Dřevěný zahradní nábytek je tou pravou volbou

Přírodní materiály jsou k výrobě interiérových i exteriérových doplňků nejvhodnější. Vlastnosti, kterými dřevo disponuje, ho předurčují k pohodlnému a odolnému nábytku. Možná mu odoláváte kvůli vyšší pořizovací ceně. Ovšem kvalitní dřevěný zahradní nábytek vám vydrží mnohem déle, než nábytek z jiného materiálu. Při poškození není problém dřevěný zahradní nábytek opětovně zbrousit či nalakovat. Nevadí mu ani déšť, ani přímé sluneční paprsky. Navíc si nemusíte dělat starosti s jeho stabilitou.

Jaký dřevěný nábytek

Aby vám dřevěný zahradní nábytek opravdu dlouho sloužil, je potřeba volit kvalitu. V poslední době jsou oblíbené zejména exotické dřeviny, například teak. Nábytek z teakového dřeva je skutečně téměř nezničitelný. Toto tvrdé dřevo není náchylné k parazitům, přírodní vlivy jako déšť, sníh i slunce mu na funkčnosti ani kráse neuberou. Navíc ho nemusíte ani ošetřovat olejem.

Avšak i naše dřeviny se při výrobě dřevěného zahradního nábytku uplatní. Kvalitním dřevem je určitě masivní dub nebo buk. Navíc se do typické české zahrady prostě hodí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!