Odkazy

verze pro tisk

Co by nemělo chybět v dětském pokojíku

22. srpen 2012

Máme-li doma malé děti, určitě bychom jim měli zařídit samostatný pokoj, pokud je to z prostorového hlediska možné a tehdy, jsou-li děti již natolik velké, že nepotřebují neustálou péči a dohled. O tom, jak by dětský pokoj v bytě měl vypadat, má jistě každý své představy, nicméně některé základní rysy by určitě každý dětský pokojík měl mít.

Vybavení dětského pokoje

Při zařizování dětského pokoje v bytě bychom především měli myslet na prostor. Pokoj, do něhož se sotva vejde dětská postel, asi nebude tím nejvhodnějším. Děti potřebují místo na hraní, u odrostlejších dětí je pak nutné počítat i s místem pro pracovní stůl, kde si budou plnit své úkoly do školy. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na takové detaily, jako jsou třeba vhodný způsob vymalování místnosti či větrání pokoje. V dětském pokoji by nemělo chybět vysokokvalitní okno, které musí místnost dobře odvětrávat, zároveň však musí být dostatečně zajištěno, aby z něj děti nevypadly, a to zvláště tehdy, nachází-li se byt ve vyšším patře bytového domu.

Hračky do pokoje

Kromě základního vybavení, o němž již byla řeč, je určitě dobré pořídit dětem hračky. Menší ratolesti určitě uspokojí klasické plyšové hračky, s nimiž si přes den budou hrát a v noci jim budou dělat společnost, aby se nebály. Plyšové hračky pak u starších dětí mohou nahradit různé autodráhy, domečky pro panenky a jistě nebude chybět ani moderní zábava - počítač. V každém případě je dobré, pokud děti mají ve svém pokoji dostatek možností, jak se zabavit. Rodiče si pak mohou v klidu řešit svoje věci, aniž by museli mít děti neustále na očích.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!