Odkazy

verze pro tisk

Chystáte se vybírat kuchyň?

15. listopad 2011

Máte naplánované pořízení nové kuchyně? Je několik věcí, nad kterými byste se měli zamyslet, než zamíříte do kuchyňského studia…

Základem je volba solidního výrobce

Výběr výrobce kuchyně byste neměli podceňovat. Pokud jej zvolíte dobře, můžete ušetřit spoustu času a vyhnout se řadě problémů. Nejlepší je vybrat si takového výrobce, který nabízí kompletní servis zahrnující stavební úpravy, vodoinstalace, zednické práce, výrobu a instalaci kuchyňské soupravy. Informujte se rovněž na záruční a pozáruční opravy.

Kuchyňské linky se často zhotovují z laminátové dřevotřísky

Laminátová dřevotříska je v současnosti standardním a hojně používaným materiálem pro výrobu kuchyňských linek. Významný je však i způsob zpracování. Korpusy by měly být zhotoveny lepením, za pomoci lepeného kolíkovaného spoje. Díky tomu bude zaručena trvanlivost, pevnost a životnost skříňky. Na dvířka se používají cenově dostupnější laminované desky – například dýha, lakovaná dvířka ve vysokém lesku, fóliovaná frézovaná deska apod.

Různé materiály pracovní desky mají své pozitivní a negativní stránky

Na výběr je hodně materiálů – laminátové desky, kompaktní laminát, umělý nebo přírodní kámen, kalené sklo či nerezové pracovní plochy. Je potřeba zvážit, zda chcete desku extrémně trvanlivou, levnou atp.

Volte pracovní desku s co nejmenším počtem spojů – udržuje se v nich totiž nečistota a voda.

Na dřezech a bateriích nešetřete

Mezi výrobci jsou v tomto ohledu velké rozdíly co do kvality. Vyplatí se, když si raději připlatíte za výrobky, které Vám však vydrží mnohem déle.

Vyberte si kování s dlouhou zárukou

Kuchyň se otevírá několikrát denně, a tak je na kování kladen poměrně velký nápor. Vyberte si proto takovou společnost, která na své kování nabízí dlouhou záruční dobu. Existují různé druhy zásuvek a stylů otvírání.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!