Odkazy

verze pro tisk

Bezpečnostní prvky pro ochranu domu

29. listopad 2011

Snad každý majitel bytu či domu, kterého již někdy v minulosti „navštívili“ zloději, lituje toho, že neinvestoval do bezpečnostních prvků, které by lapky od trestné činnosti odradily. Přitom zabezpečení rodinného domu či bytu není nijak extrémně finančně náročné, zvláště vezmeme-li v potaz, že bezpečnostní prvky nám mohou ochránit majetek v řádu třeba i statisíců korun.

Bezpečnostní dveře jsou mnohem odolnější nežli klasické vstupní dveře

Pokud si chceme náš objekt ochránit před zloději, pak je nutné do bezpečnostních zařízení investovat. V první řadě je třeba dobře zajistit vchody. K tomuto účelu se velmi hodí bezpečnostní dveře. V ideálním případě bychom si měli zvolit bezpečnostní dveře, které spadají do 3. či 4. bezpečnostní třídy. Skrz tyto dveře se lze jen velice obtížně do objektu dostat. Bezpečnostní dveře jsou zajištěny několika způsoby zámků a dalších prvků. Přes obyčejné dveře s jednoduchým zámkem se zloděj dostane během několika vteřin, přes bezpečnostní dveře mu to bude trvat mnohem déle. Kvalitní bezpečnostní dveře jsou dnes běžně vyráběny také jako protipožární dveře. Díky použitým materiálům je jejich zničení vlivem požáru daleko obtížnější.

Mříže do oken a dveří

Pakliže se jedná o vstupní dveře, je často dobré k nim rovněž nainstalovat také mříže. Bezpečnostní mříže lze využít také na okna v přízemích či prvních patrech domů, právě tudy si zloději také poměrně často razí cestu.

Alarmy a hlásiče, kamerové systémy

Pro ochranu domu, bytu či jiných objektů bychom neměli zapomínat ani na různé alarmy i požární hlásiče.

Alarmy v bytě mohou hlásit jakýkoliv neoprávněný přístup do interiéru, hlásiče požáru pak spolehlivě indikují situaci, kdy v bytě hoří. Pro větší bezpečí se dají použít také kamerové systémy, které chrání objekt zvenku i zevnitř. Tyto systémy jsou obvykle napojeny na bezpečnostní agenturu či policejní služebnu. V případě problémů je pak hlídka na místě během několika minut.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!