Odkazy

verze pro tisk

Základní kuchyňské spotřebiče, které nesmí chybět v žádné kuchyni

25. březen 2013

Bez některých kuchyňských spotřebičů bychom se dnes už prakticky neobešli. Připravovat pokrmy bez nich by bylo nejen velmi obtížné, ale také značně zdlouhavé a nepraktické. Jaké spotřebiče by ve vybavení kuchyně neměly chybět?

Sporák- nejdůležitější součást vybavení kuchyně

Základním kuchyňským spotřebičem je samozřejmě sporák. Už tehdy, je-li prováděna výstavba nebo rekonstrukce kuchyně, musíme myslet hlavně na tento zásadní spotřebič, jeho umístění, velikost a také napojení na plyn či elektřinu dle toho, o jaký typ sporáku se jedná. Umístění sporáku by mělo být zvoleno tak, aby v místnosti nepřekážel ( ideální je jeho umístění při zdi, ve větších kuchyních však může být zvolena i varianta středového umístění sporáku). Sporáky lze pořídit v mnoha variantách, od klasických plynových či elektrických až po sporáky s indukční deskou.

Další základní kuchyňské spotřebiče

Moderní trendy ve vybavení kuchyně samozřejmě myslí i na mnohé další kuchyňské spotřebiče. Dalšími nezbytnými pomocníky v kuchyni vždy musí být také chladnička( její rozměry volte dle počtu členů v domácnosti a samozřejmě i dle rozměrů kuchyně) a mraznička.

V dnešní době se za základní kuchyňské spotřebiče považují také mikrovlnné trouby, toustovače či myčky nádobí, které usnadňují mytí použitého nádobí. Všechny tyto moderní přístroje pořizujte s ohledem na jejich energetickou náročnost. Spotřeba kuchyňských zařízení by měla být co nejmenší, v obchodech se tak raději poraďte s prodávajícími a zjistěte si, do jaké kategorie energetické náročnosti daná zařízení spadají.

Teprve tehdy, jsou-li v kuchyni výše uvedené kuchyňské spotřebiče, můžete si v klidu říci, že je vaše kuchyně připravena k tomu, abyste ji mohli naplno začít využívat. Poté už jen stačí nakoupit příslušné kuchyňské potřeby a doplňky a můžete začít kuchtit.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!