Odkazy

verze pro tisk

Vybíráme tyčový mixér do moderní kuchyně

7. leden 2011

Tyčové mixéry nacházejí stále větší uplatnění v domácnosti. Jsou upřednostňovány i mnoha profesionálními kuchaři, a to zejména pro svou lehkost (nejlehčí typy tyčových mixérů mají hmotnost již od několika set gramů) a velmi jednoduchou ovladatelnost. Jsou úmyslně designovány tak, aby byly ideálně uchopitelné a tudíž jejich použitím došlo k maximálnímu rozmixování potravin.

Ponorné ruční tyčové mixéry

Tyčové mixéry také někdy bývají označovány jako ponorné ruční mixéry. Díky tomu, že ostří jejich nožů lehce pronikne i do užších nádob, jsou ideální k použití jak pro rozšlehání například těsta, tak třeba nápojů.

Využití tyčových mixérů je opravdu široké. Nejčastěji jej kuchaři využívají při šlehání bílků, hnětení různých těst či rozmixování polévek a omáček. Zejména u zeleninových omáček, u kterých vyžadujeme jejich krémovitost, tedy abychom při jídle nepožívali velké kusy zeleniny v celku, se použití tyčového mixéru přímo nabízí.

Tyčové mixéry jsou často prodávány s několika různými nástavci, kdy se každý hodí pro zpracování jiné potraviny. Praktické je tak pořídit si třeba tyčový mixér se sekáčkem, který si dokáže poradit i s většími kusy potravin, jako jsou například kusy masa, ořechů cibule spod.

Příslušenství tyčových mixérů

Mezi základní příslušenství tyčových mixérů patří mixovací nástavce s tvarovaným nožem, které jsou vhodné právě například pro zpracování omáček, mixování nápojů či výrobu různých pyré.

Při používání ponorného tyčového mixéru je vždy potřeba používat správných nástavců tak, aby nedošlo k jejich poškození a tím také k znehodnocení připravovaných pokrmů či nápojů. Je také nutné dodržovat výrobci předepsané postupy, nezapomeňme na to, že mixér pracuje s ostřím, které rotuje ve vysokých otáčkách. Proto je vždy nutné chránit si ruce tak, aby nedošlo k jejich kontaktu s noži.

Díky tyčovému mixéru si nejen skvěle rozmixujete polévky či omáčky, ale budete si moci také připravit lahodné koktejly, které přijdou vhod zejména v letních měsících.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!