Odkazy

verze pro tisk

Výběr lednice do kuchyně: Americká lednice nebo klasická chladnička evropského stylu?

29. květen 2013

Lednice a mrazáky jsou zcela nezbytnými součástmi domácností. Bez fungující lednice a mrazáku bychom si jen těžko dokázali představit život. Všechny potraviny, které potřebují být uchovávány při nižších teplotách či v mrazu, by bylo zapotřebí prakticky ihned zkonzumovat a zpracovat, jinak by se velmi rychle zkazily. Jaký typ lednice je ale pro vaši domácnost nejlepší? Je jí klasické volně stojící lednice, kombinovaná lednice nebo třeba americká lednice?

Klasická lednice- výběr dle velikosti

Pakliže žijete v menší domácnosti, kde jste sami nebo pouze s partnerem, je zřejmě nejlepší volbou klasická volně stojící nebo vestavěná lednice. Pro každého z vás i lednice menších rozměrů v tomto případě poskytne dostatek prostoru pro uchování potravin. Lze zvolit také variantu, kdy součástí lednice bude mrazák, v tom případě hovoříme o takzvané kombinované lednici.

Klasické lednice a mrazáky se samozřejmě hodí i do domácností, kde žije více členů rodiny. V tom případě je ale praktičtější namísto kombinované lednice volit variantu, kdy mrazák bude samostatným spotřebičem. V tom případě totiž lednice bude poskytovat více prostoru. Na každého člena domácnosti by v lednici mělo být alespoň místo o objemu 50 litrů.

Americké lednice

Zajímavým řešením mohou být takzvané americké lednice. Ty jsou poslední dobou nesmírně populární, a to už jen díky svému netradičnímu designu, který se dosti výrazně liší od klasických chladniček.

Americké lednice jsou však mnohem dražší. Zato však disponují velkým prostorem pro potraviny, navíc mají obvykle zabudovaný i speciální prostor pro nápoje, a to přímo ve dveřích. V obchodech lze zvolit dvoudveřové varianty i robustní americké lednice čtyřdveřové.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!