Odkazy

verze pro tisk

TZ: Aktivní kyslík nově také v chladničkách Hotpoint Quadrio

6. duben 2013

Hotpoint, přední výrobce bílé techniky patřící do portfolia společnosti Indesit Company, rozšiřuje řadu chladniček vybavených unikátní technologií Active Oxygen – nově bude tato technologie ve vybraném modelu čtyřdveřové chladničky Hotpoint Quadrio. Active Oxygen napodobuje způsob, jakým příroda vytváří čerstvý vzduch, a uvolňuje do vnitřního prostoru chladničky aktivní tříatomové molekuly kyslíku (ozón O3). Vnitřní atmosféra se tak čistí, šíření bakterií a mikroorganismů je sníženo až o 90 % a vznik nepříjemných pachů je omezen až o 70 %. Spojují se tak dva velké benefity v chlazení značky Hotpoint – ještě déle čerstvé potraviny v chladničce s velkorysým objemem při šířce pouhých 70 cm.

„V loňském roce se představení technologie Active Oxygen na evropském trhu setkalo s úspěchem, stejně jako čtyřdveřová chladnička Quadrio – kompromis pro ty, kteří si přejí Side by Side chladničku, ale „amerika“ se jim do bytu nevejde. Proto se společnost Indesit Company rozhodla pro spojení těchto dvou, aby ještě více vyhověla požadavkům spotřebitelů,“ uvedla Martina Křižáková, produktová specialistka společnosti Indesit.

Jak Active Oxygen funguje?

Technologie Active Oxygen využívá ozón, tříatomovou molekulu kyslíku O3 běžně přítomnou v přírodě, která ve správném množství přirozeně přispívá k čistotě vody a vzduchu. Molekuly ozónu jsou vytvářeny chemickou reakcí mezi třemi atomy kyslíku vyvolanou sérií drobných elektrických výbojů. Proto je i v chladničce jemně cítit vůně, s jakou se setkáváme po bouřce. Technologii Active Oxygen je dle potřeby možno zapnout a vypnout tlačítkem na displeji chladničky. V zapnutém režimu se částice aktivního kyslíku uvolňují automaticky každou půl hodinu po dobu 4 minut. Chladnička si sama určí, kolik aktivního kyslíku je potřeba. Active Oxygen nespotřebovává žádnou přidanou energii a je zcela bezúdržbový.

Co přináší Active Oxygen:

  • zpomaluje proces zrání ovoce a zeleniny a zabraňuje šíření bakterií v masu, rybách a mléčných výrobcích
  • barva a vzhled čerstvých potravin zůstávají nezměněné až 9 dní
  • ovoce a zelenina se nescvrkávají – jejich chuť, vůně a konzistence jsou zachovány
  • maso, ryby a mléčné výrobky jsou i více než po jednom týdnu čerstvé jako v den nákupu

Čtyřdveřová chladnička Hotpoint Quadrio E4DG AAA X O3 s technologií Active Oxygen

Chladnička Hotpoint Quadrio se kromě technologie Active Oxygen pyšní také netradičními, ale velmi praktickými rozměry a provedením. Do chladícího oddílu se vstupuje dvěma dveřmi s nezávislým otevíráním. Zatímco mrazící zóna je rozdělená do dvou samostatných zásuvek, díky nimž můžete ukládat všechny své potraviny snadněji a komfortněji. Čtyřdveřové provedení umožňuje ušetřit až 50 % energie ve srovnání s běžnou kombinovanou dvoudveřovou chladničkou stejné šířky (úspora je zajištěna snížením tepelných ztrát otevřením pouze jednoho křídla dvěří chladničky, či pouze jedné zásuvky mrazáku). Čistý objem je 401 litrů (291 litrů chladnička / 110 litrů mraznička). V chladničče Quadrio tak můžete uchovávat větší množství potravin, aniž by si nárokovala širší prostor, a praktičnost podobnou americkým chladničkám získáte již při šířce 70 cm.

Chladnička Hotpoint Quadrio E4DG AAA X O3 je vybavena unikátní zásuvkou s udržovanou teplotou blízkou nule, která je ideální pro uchovávání chlazeného masa a čerstvých ryb. Maso a ryby vydrží déle čerstvé v rozmezí teplot 0 - 4°C a to až 4 dny. Nechybí ani klasické zásuvky na zeleninu, které jsou o 20 % prostornější, se systémem regulace míry vlhkosti a s možností uložení týdenní zásoby ovoce a zeleniny do oddělených zón. Vyhnete se tím načichnutí jinými pachy, zajistíte větší hygienu a prodloužíte čerstvost. Uvnitř Quadria najdete dále držák na plechovky a oddíl na lahve, rozšířený úložný prostor ve dveřích a otočný výrobník ledu. Rozměry chladničky jsou 195,5 x 70 x 76 cm (v x š x h), je dodávána v energetické třídě A++.

Doporučená maloobchodní cena je 29 990 Kč. Na českém a slovenském trhu bude k dostání od června 2013.

Tisková zpráva Indesit Company Česká s.r.o.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!