Odkazy

verze pro tisk

Ruční lis na olej: Zdravý olej bez přísad

17. červen 2013

Přestože se dnes dá v obchodech pořídit velké množství druhů olejů s rozličnou kvalitou, přesto je ideální, pokud si dokážete doma udělat vlastní olej. Stačí k tomu mít potřebný přístroj, tedy ruční lis na olej.

Ruční lis na olej je jistě dobrým pomocníkem do kuchyně, který se hodí všem milovníkům zdravé stravy. Zatímco oleje od výrobců často obsahují různé konzervační látky a přísady, olej vyrobený na ruční lise je zcela čistý. Navíc také máte jistotu, že bude vždy čerstvý.

Ruční lis na olej vyrábí kupříkladu holandská značka Piteba. Tento lis lze zakoupit v internetovém obchodě lisnaolej.cz.

Vše, co obsahuje olej, lze v ručním lisu zpracovat

A v čemu spočívá kouzlo ručního lisu na olej Piteba. Především na něm lze zpracovávat veškeré plodiny a potraviny, které v sobě mají olej.

To znamená, že si doma můžete během pár minut udělat například olej ze slunečnice, dále pak také z kokosu, řepky olejky, ale i z kakaových bobů nebo třeba z mandlí. Výsledek je nadmíru příznivý, olej je možný ihned zpracovat při přípravě pokrmů.

Ruční lis na olej Piteba je praktickým a zároveň velmi jednoduchým přístrojem, jehož obsluhu zvládne opravdu každý z vás. Není potřeba vyvíjet nijak velkou sílu.

Na lisu Piteba ceníte snadnou údržbu a chod

Předností lisu je i snadná údržba. Čistí se vlastně jako jakýkoliv jiný podobný spotřebič, který v domácnosti běžně využíváte. Jednotlivé díly stačí po použití přístroje vymontovat a opláchnout v dřezu.

Práce s ručním lisem na olej Piteba je hračkou. Navíc z plodin získáte opravdu maximum oleje. V průměru se dá říci, že za hodinu práce můžete vyrobit až dva litry čerstvého oleje, záleží také samozřejmě na plodině, kterou lisujete.

Pakliže chcete k vaření používat kvalitní a čerstvý olej, neměl by ve vybavení vaší kuchyně chybět ruční lis na olej Piteba.

Sami jistě brzy poznáte, že podomácku vyrobený olej má mnohem lepší vlastnosti a chuť nežli ten, který dnes draze kupujete v obchodech.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Jiří

neděle, 28. červenec 2013
20:54

Lis mám, ale kokos se mi na něm nepodařilo vylisovat a na čištění jsem pak musel použít vrták. Chtěl bych vidět toho, co píše, že se za hodinu dají vylisovat až dva litry oleje!Mě se to nepodařilo a vysílením jsem padl. Zadřela se mi nakonec podložka, i když byla namazaná olejem a nakonec jsem přestřihl šroub co drží kliku. Tady to vypadá značně jednoduše, ale i když to jde, ne tak jednoduše a pokud chcete olej do kuchyně na vaření, nakonec si ho stejně půjdete koupit.


posted by: Jiří (pavlata(a)sendme.cz) [Odpovědět]