Odkazy

verze pro tisk

Pořizujete si nový indukční sporák? Zkuste ty od AEG!

7. duben 2016

Obecně platí, že sporáky s indukční varnou deskou jsou v podstatě to nejlepší, co můžete do kuchyně sehnat. Tyto sporáky díky indukci zajišťuje rychlé a přesné vaření, a tím také mnohem efektivnější vaření bez zbytečného plýtvání tepla. Indukční sporák je připraven během okamžiku, díky čemuž minimalizuje únik tepla. Pro maximální funkčnost je nutno využívat nádobí z feromagnetického materiálu - většinou se jedná o ocel.

Plotýnky indukčního sporáku mají zpravidla nízkou tepelnou vodivost. Kromě toho, že se při manipulaci nespálíte, se plotýnky také velmi jednoduše udržují a kupříkladu přeteklé jídlo se nepřichytí a lze ho velmi snadno smýt. Přestože je pořizovací cena indukčního sporáku vyšší, nabízí vám velkou řadu výhod a praktických možností, které jistě oceníte v každé moderní domácnosti.

Z výše zmíněných pozitivních aspektů je zřetelné to nejdůležitější - v porovnání s klasickým sklokeramickým sporákem je indukční sporák velice úsporný, protože neprodukuje nadměrné zbytkové teplo a ihned na něm můžete vařit.

Sporáky s indukční varnou deskou se v současnosti stále více stávají součástí moderních kuchyní, a pokud i vy právě sháníte nějakou tu "indukci", následující tipy indukčních sporáků AEG by vás mohly zajímat.

Indukční sporáky AEG

Indukční sporáky AEG se vyrábějí ve 3 řadách a každá z nich se vyznačujeme specifickými užitnými vlastnostmi.

Indukční sporák AEG 47995IQ-MN

Elektrický sporák, indukční deska, displej, multi trouba - 9 funkcí, horký vzduch, nový teleskopický výsuv Optiflex, objem 60 l, katal. čištění, rozměr - 85x50x60cm, energetická třída A -10%, provedení – nerez.

Hlavní přednosti:

Model disponuje multifunkční troubou, se kterou připravíte nejenom klasické pečené pokrmy, ale také křehké koláče, luxusní pizzy a netradiční pečivo. Rozmanité funkce uspokojí mlsné jazýčky všech chutí a trouba se tak ideálně přizpůsobí vašemu způsobu vaření. Její větší rozměry vám umožní pohodlně připravit také náročnější jídla pro větší počet strávníků.

Samotná indukční technologie zajišťuje rychlý ohřev a přesnost. Hrnec je okamžitě rozpoznán a zahříván přímo. Dochází tak k maximálně rychlému ohřevu s výrazně nižším únikem tepla než například u běžných plynových sporáků.

Konstrukce se vyznačuje hladkým povrchem pro pohodlné a snadné čištění. Ovladače sporáku lze plně zasunout a tím se během čištění dostanete i na hůře dostupná místa v okolí otočných ovladačů.

Podle evropské klasifikace energetických štítků tento sporák spadá do třídy A, tedy do třídy s nejlepší energetickou úsporností. V praxi je však ještě o 10 % úspornější* než parametry třídy A.

(pozn. * o 10 % energeticky úspornější v porovnání s maximální energetickou účinností spotřebičů třídy A (1,00 kWh) pro větší trouby (≥ 65 l) počítáno v souladu se směrnicí EU 2002/40/EC)

Indukční sporák AEG 47795IQ-MN

Elektrický sporák, indukční deska, displej, multi trouba - 9 funkcí, horký vzduch, nový teleskopický výsuv Optiflex, objem 60 l, katal. čištění, rozměr - 85x50x60cm, energetická třída A -10%, provedení – nerez.

Tato trouba se vyznačuje stejnými vlastnostmi jako výše zmíněná. Navíc:

K dispozici je gril, jehož topný článek lze jednoduše sklopit a při čištění tak dokonale vypucujete každý kout trouby od mastnoty, nečistot nebo zbytků jídla.

Indukční sporák AEG 47036IU-MN

Elektrický sporák, indukční deska, displej, multi trouba - 8 funkcí, horký vzduch, nový teleskopický výsuv Optiflex, čistý objem 74 l, katal. čištění, rozměry - 85x60x60cm, energetická třída A -10%, provedení - nerez.

Hlavní funkce a přednosti:

S jednoduchým a intuitivním dotykovým ovládáním Directouch připravíte výtečné a chutné jídlo takřka několika dotyky prstu. Mějte všechny funkce a nastavení pod neustálou kontrolou a připravte jídlo přesně a rychle podle vlastních představ.

Časovač UniSight vám dá okamžitou informaci o stavu jídla. Na obrazovce můžete jednoduše nastavit notifikaci a nastavit přesný čas, který zbývá do přípravy jídla. Mezitím můžete například prostřít.

Díky horkovzdušnému systému dosáhnete v kuchyni fantastických výsledků. S touto technologií proudí horký vzduch rovnoměrně po celém vnitřku trouby, a tím také přesně ohřívá každou úroveň na vámi požadovanou teplotu.

Plech Maxi-Tray je o 20 % větší než standardní plechy. Díky tomu bez problémů upečete i větší a náročnější pokrmy, připravíte více porcí a uspokojíte více svých hostů, například sladkým pečivem.

Mohlo by Vás zajímat: Nové indukční sporáky MORA

-kar-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!