Odkazy

verze pro tisk

Pečení chleba a dalších druhů pečiva v domácí pekárně

25. srpen 2012

Mezi základní potraviny, které se jí snad v každé domácnosti, a to nejčastěji k snídani, svačině či k večeři, patří pečivo, tedy hlavně chléb a rohlíky. Tyto dříve laciné výrobky však dnes v obchodech podražují, takže chléb už zdaleka není tak levný jako kdysi. Abychom si mohli dopřávat i nadále stejné množství pečiva, aniž bychom za něj dali příliš mnoho peněz, je dobré omezit jeho nákup v obchodech a zakoupit si domácí pekárnu.

Hit mezi kuchyňskými spotřebiči

Domácí pekárna na chleba je v poslední době velkým hitem. Přestože je tento kuchyňský spotřebič známý již poměrně dlouho, jeho historie sahá až do osmdesátých let minulého století, teprve nyní se mu dostává řádné pozornosti. Je to samozřejmě dáno i tím, že moderní domácí pekárny dokáží vytvořit skutečně lahodné pečivo, mnohé navíc mají i různé další programy, které umožňují i přípravu mnoha jiných druhů potravin.

Pečivo dle našich představ

Domácí pekárny na chleba nám umožňují udělat si chléb či další pečivo přesně dle našich představ. Do těsta lze přidávat různé ingredience navíc, které máme rádi. Chléb z domácí pekárny je vždy čerstvý, křupavý a voňavý, navíc vyjde levněji nežli pečivo, které kupujeme v obchodech. Pro výrobu pečiva v domácí pekárně se dají koupit také polotovary a směsi, díky nimž je pečení velmi snadnou záležitostí, kdy není potřeba dlouze zadělávat a připravovat těsto a neriskujeme tak, že bychom těsto zkazili.

Další možnosti využití domácí pekárny

Jak již bylo naznačeno, domácí pekárny umí více věcí nežli jen pečení chleba. Lze v nich udělat i mnohé další druhy pečiva - rohlíky, mazance, koláče atd. Některé přístroje dokonce zvládnou vytvořit i chutné džemy, připravit těstoviny a další pokrmy. Domácí pekárna se tak stává jedním z nejdůležitějších spotřebičů, které mají pevné místo v kuchyni.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

vkLO8DSNw

sobota, 18. březen 2017
14:27

Dag nabbit good stuff you whiseerpnappprs!


posted by: vkLO8DSNw (1vfeesjs8py(a)outlook.com) [Odpovědět]