Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat chladničku do kuchyně

3. květen 2012

Žádná kuchyně se neobejde bez chladničky. Většinu potravin je totiž potřeba uchovávat v chladu, jinak se rychle kazí. V následujících řádkách se dozvíte, jaké typy chladniček se dají pořídit a jak postupovat při jejich výběru.

Vestavná či volně stojící chladnička?

V první řadě si musíme promyslet, zda chceme lednici, která bude stát volně v kuchyni, nebo ji chceme mít jako vestavný spotřebič. Vestavné chladničky sice na první pohled lépe zapadnou do celkového designu kuchyně, nicméně je třeba počítat s tím, že jsou o něco dražší nežli klasické volně stojící chladničky.

Kombinovaná chladnička

Za druhé si uvědomme, že potraviny je nutné nejen chladit, některé druhy potravin lze uschovávat pouze zmražené. Pokud si pořizujeme novou chladničku, pak musíme koupit také mrazák. Vyřešit se to však dá jinak, velmi praktické jsou kombinované chladničky. U nich je ale problém s tím, že pakliže se rozbije mrazící část, je potřeba reklamovat a dovézt k opravě celou chladničku, nikoliv jen její část. Jinak jsou ale kombinované chladničky velmi dobrou volbou, neboť tím můžeme uspořit i poměrně značné množství prostoru v kuchyni.

Objem chladničky

Pokud byl zmíněn prostor, pak při výběru chladničky dejme pozor i na to, jaký má objem. Není praktické si pořizovat velkou chladničku, pakliže žijeme v domácnosti sami nebo jen s partnerem. Obecně platí, že pro jednu až dvě osoby zcela postačí chladnička o objemu cca 100 litrů/osobu, u pětičlenné rodiny pak počítejme s objeme alespoň 50l na každého jedince.

Podstatným faktorem při výběru chladničky je také její vnitřní uspořádání. Ideálně by měla obsahovat několik polic a šuplíků, které nám usnadní orientaci i samotné uskladnění potravin. Totéž platí i pro dveřní prostor.

Energetická náročnost

V neposlední řadě si určitě povšimněme, do jaké kategorie dle spotřeby námi vybíraná chladnička patří. Energeticky nejúspornější chladničky nesou označení A++. Toto označení často nesou například moderní chladničky Whirlpool.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!