Odkazy

verze pro tisk

Indukční varné desky: Levně a rychle vařit s nimi není problém

10. červen 2013

Chystáte se na pořízení nového sporáku a přemýšlíte o tom, jaký typ zvolit tak, aby byl co nejekonomičtější a zároveň se dal snadno obsluhovat? Jednou z velmi inovativních variant může být indukční varná deska.

Ceny indukčních desek rok od roku klesají

Indukční varné desky se na trhu objevují teprve několik let. Navíc zpočátku byly dost drahou záležitostí a mohli si je tak dovolit pouze ti z nás, kteří nemají hluboko do kapsy.

Dnes už se ceny indukční desky přibližují klasickým plynovým nebo elektrickým zařízením. Co je však impozantní, je samotné vaření na indukční desce.

Příjemné vaření bez nervů

Každý, kdo měl už někdy možnost využít indukční desky k vaření, jistě potvrdí, že je to na něm skutečně hračkou.

Indukční varné desky dokáží velmi rychle dosáhnout vysoké teploty, respektive rychle se ohřeje dno nádoby, kterou na ni položíme. Je samozřejmě potřeba užít vhodné indukční nádobí.

Výhodou je, že indukční deska je během několika vteřin po odstranění hrnce opět chladná a nehrozí tak od ní popálení. Oproti jiným typům desek, například té plynové, stačí indukci jen necelá polovina času na to, aby vychladla.

Vaření na indukci je bezpečné

Jako kuchtíci na indukční varné desce oceníte i to, že se u ní dá snadno a hlavně přesně regulovat požadovaná teplota. Vaření je tak daleko snadnější, jídlo se v hrnci či pánvi nepřipaluje a je tak i logicky chutnější.

Moderní indukční varné desky navíc disponují i bezpečnostními prvky, které zabraňují riziku popálení, nebo také znemožňují manipulaci s nimi dětem.

Pokud jste dosud byli na vážkách, nyní si jistě uvědomujete, jak perfektním spotřebičem jsou indukční desky. Ve vaší domácnosti si zcela jistě najdou své pevné místo.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!