Odkazy

verze pro tisk

Domácí pekárny: Moderní užitečný pomocník

7. říjen 2010

V dnešním článku bychom Vám rádi představili domácí pekárny. Domácí pekárna je stále oblíbenější elektrický spotřebič pro přípravu chleba v domácnosti. Jeho součástí je pečící pánev s jedním či dvěma hnětacími noži uprostřed pánve uložená ve speciální malé troubě s ovládacím panelem a topnou spirálou.

První domácí pekárny se používaly již v roce 1986 v Japonsku. Do dalších zemí se dostaly až mnohem později – avšak od té doby se staly značně oblíbené.

Pečení chleba doma

Výhodou pečení chleba doma je to, že do těsta se mohou přidat různá semena, od slunečnicových či sezamových až po mák ale i různé gurmánské přísady jako sýry, olivy, cibule, sušená rajčata podobně. Právě ke zjednodušení výroby pečiva ve speciálních variacích slouží ve vybavenějších pekárnách automatické dávkovače surovin. Pekárny, které tuto funkci nemají upozorní na vhodný čas zapípáním.

Pokud jde o velikost bochníku, jak již bylo zmíněno, existují pekárny, které dokáží vytvořit bochník až o váze 1 400 g, některé pekárny pak mohou vytvořit i dva menší bochníky. V některých z největších pekáren pak lze uvnitř pečící pánve upéci i bagety, či croissanty z předem připraveného těsta.

Vlastní vs koupené směsi na pečení

Vzhledem k tomu, že mnoho lidí dává přednost pekařským směsím , které se dají dnes koupit téměř všude a vyrábí je přímo i mnoho velkoobchodních řetězců, je vhodné vědět, co vůbec obsahují a jak se liší od jednotlivých ingrediencí. Všeobecně se považují za směsi nejvyšší kvality, ty německé výroby, které jsou svou cenou i o mnoho převyšují české výrobce. Výsledek je však vždy bezchybný a perfektní výsledek můžete očekávat i v případě použití směsi s prošlým datem spotřeby. Ze zahraničních směsí je jednou z nejkvalitnějších značek zn. Küchenmaster či Bielmeier, z těch českých pak zn. Labeta.

Domácí pekárna ETA Hormony

Na konec tip na jednu z nejoblíbenějších pekáren na trhu, a tou je dvouhnětačová domácí pekárna ETA Hormony hlavně díky její kombinaci nízké ceny a kvality. Pekárna umí upéci sedm druhů chleba,umožňuje však i výrobu marmelád, samostatné pečení a pouhou přípravu těsta.

Chléb vyrobí ve dvou velikostech, ten větší váží 1400 g, což je jeden z největších hmotností bochníků, které umožňuje vyrobit domácí pekárna. Pečení lze odložit až o 13 hodin, chléb upeče nejrychleji za 2 hodiny. Pro případné přidání směsi je třeba sledovat zvukový signál jako u předchozího modelu. V základní výbavě k pekárně jsou náhradní hnětače, odměrka, velice dobře zpracovaný návod na použití a samostatný sešit receptů. Pro vyjmutí hnětačů z upečeného výrobku je přiložen speciální háček.

Domácí pekárna - recepty

Do domácích pekáren existuje celá řada chutných receptů, některé tipy můžete nalézt na stránce plné receptů pro domácí pekárny .

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!