Odkazy

verze pro tisk

Co dokáže moderní kuchyňský robot

27. květen 2013

Kuchyňské roboty už mnoho let patří k základní výbavě, která by neměla chybět v žádné dobře fungující domácí kuchyni. Pomáhají vám při přípravě pokrmů, nápojů. Jejich funkce se liší dle značky a typu, ovšem obecně lze vyjmenovat základní dovednosti, s nimiž si každý kuchyňský robot dokáže poradit.

Základní funkce kuchyňských robotů

Kuchyňské roboty slouží především k pohodlnému sekání a krájení surovin, které pak lze dále využít při přípravě jídel. Proto jsou součástí jejich vybavení vždy výměnné kotouče, které dle typu dokáží krájet potraviny na různé velikosti a tvary.

Dalším vybavením kuchyňských robotů jsou také pomůcky, jež slouží ke hnětení či šlehání. Roboty se využívají při přípravě těsta. Díky nim už se v kuchyni nemusíte trápit s ručním hnětením těsta na různé pochutiny. Šlehací metly a hnětací háky pracují s vysokou efektivitou, těsto je pak dokonale spojené, nevznikají v něm žádné hrudky.

Moderní verze kuchyňských robotů mají i různé nadstandardní vybavení, které slouží třeba k lisování ovoce či zeleniny. Obsahují tak různé drtiče, případně jsou jejich součástí také funkce pro odšťavnění.

Ideální je, pokud zvolíte kuchyňské roboty s vícero nástavci a krájecími kotouči. Na základě toho si totiž potraviny a suroviny můžete zpracovat přesně tak, jak potřebujete.

Pozor na výkon motoru

Při koupi kuchyňského robotu je důležité zvolit takový přístroj, který bude mít dostatečný výkon motoru. Zde platí, že za kvalitní kuchyňské roboty jsou považovány takové, které mají výkon 550 wattů a více.

Ponorné mixéry- další užitečné přístroje do kuchyně

Kromě univerzálního kuchyňského robotu vám v domácnosti jistě náramně pomohou i další podobné přístroje. Příklad praktického pomocníka jsou ponorné mixéry, které lze použít při přípravě omáček či různých lahodných koktejlů apod.

Špičkové ponorné mixéry a kuchyňské roboty s vysokým výkonem motoru zakoupíte v internetovém obchodě levneelektro.cz.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!