Odkazy

verze pro tisk

Chutná vám káva espresso? Díky kávovaru si jej můžete vychutnat i doma

28. květen 2013

Espresso je kávovým nápojem, který je připravován speciálním způsobem, kdy je káva protlačena vodou pod určitým tlakem a při teplotě kolem 90 stupňů Celsia. Vzniká tak charakteristický nápoj s pěnou na povrchu, který je velmi příjemný na chuť i pohled. Espresso si nyní můžete vychutnat i doma, stačí si pořídit nějaký kvalitní kávovar na espresso.

Při výběru kávovaru na espresso máte na výběr z mnoha typů přístrojů. Obecně je dělíme na pákové espresso a automatické espresso. Rozdíl mezi nimi spočívá v systému ovládání. Zatímco automatické espresso funguje jednoduše tak, že při přípravě kávy stačí stisknout příslušné tlačítko, v případě pákového přístroje nás přeci jen čeká více práce.

Důležitým parametrem je schopnost přístroje vyvinout správný tlak

Co se týče kvality, je v případě espressa důležité, aby přístroj dokázal vyvinout dostatečně vysoký tlak, pod nímž se voda prožene kávou. Ideální tlak se pohybuje od cca 8 do 18 barů. Jakmile je tlak příliš vysoký, káva bude mít příliš hořkou, skoro až spálenou chuť a vůni.

Malý tlak zase způsobí, že vzniklý nápoj nebude mít onu charakteristickou pěnu a rozhodně nebude připomínat kvalitní espresso, na které jste zvyklí z dobrých restaurací a kaváren.

Kávovary dnes dokáží vytvořit i další druhy kávy

Moderní automatické espresso dokáže dělat i více druhů kávy. Můžete si tak dopřát nejen tradiční espressa, ale také například oblíbené latte nebo cappuccino, případně i horkou čokoládu či jiné skvělé nápoje.

Cena kávovarů na espreso

Automatické espresso je skvělé v tom, že kávu mele samo. Většinou ale neovlivníte hrubost kávových zrn. To lze naopak provést v případě, že doma máte pákové espresso. Každý typ přístroje má zkrátka svá pro i proti. Je vám asi jasné, že rozdíl spočívá i v cenách. Obecně platí, že pákové espresso je levnější. Za moderní automatické espresso můžete dát i více než 10 tisíc korun, za pákovou variantu pak třeba jen kolem 3-4 tisíc.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!