Odkazy

Kuchyňské spotřebiče

Vestavné domácí spotřebiče, trouby, varné desky za výhodné ceny.

verze pro tisk

Vaříme v měděném nádobí

25. říjen 2011

Kuchyňské potřeby se dnes vyrábějí z různých slitin a materiálů. Není sporu o tom, že každý materiál má své přednosti i negativa. Moderní kuchyně však využívá zejména materiálů, které dokáží připravit pokrmy rychle, kvalitně a hlavně chutně. Vaření je samo kumštem, ale každý profesionální kuchař i hobby kuchyňský nadšenec Vám potvrdí, že bez opravdu kvalitního nádobí se vaření mnohdy stává spíše utrpením nežli zábavou.

Rychlé a tím pádem i energeticky úsporné vaření

Velmi trendy je v poslední době měděné nádobí. Z mědi ( často kombinované i dalšími materiály) se vyrábí zejména hrnce a kastroly, které ostatně v kuchyni využíváme nejčastěji. Důvodů, proč je právě měděné nádobí na vzestupu popularity v domácnostech i restauracích či jiných provozovnách, kde se vaří, bychom nalezli hned několik. Největší předností je právě rychlost, s níž dají pokrmy v měděném nádobí uvařit. Tím, že je měděné nádobí dobře vodivé, není potřeba jídlo dlouho vařit, dusit či péct. Snižuje se tím spotřeba plynu či elektřiny, což nás vede k druhému závěru - měděné nádobí dokáže šetřit peníze. Jen výměnou starého ( například smaltovaného nádobí) za měděné se dá ušetřit až 40% energií, které spotřebujeme během pravidelného vaření. Tím, že vaření je rychlé, nedochází také ke zbytečnému snižování energetické a výživové hodnoty jídel, která v něm připravujeme. Během rychlé přípravy se totiž nevyvaří chuť a pokrm neztrácí vitamíny a další látky, které náš organismus potřebuje.

Moderní design, který se hodí každé kuchyně

Pokud jste již někdy viděli měděné nádobí v obchodu či například u přátel na návštěvě, pak Vás jistě zaujal pěkný design. Ano, i toto je předností kvalitního měděného nádobí - výrobci si na jeho vzhledu dávají mnohem více záležet, což se pozná například na takových detailech, jako jsou úchyty či samotné tvary nádobí. Sada hrnců z tohoto materiálu tak velmi zpestří vzhled kuchyně.

Měděné nádobí často bývá vyráběno z mědi v kombinaci s nerezovou ocelí, ucha pak jsou z litiny či bronzu. Možná si říkáte, že toto nádobí bude hodně drahé. Cena je však vyvážena kvalitou, designem a funkčností. Měděné hrnce jsou zkrátka něčím, co si moderní kuchyně jednoznačně zaslouží.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

29HJtBLYRq9N

sobota, 18. březen 2017
14:11

Thanks for the support! GiveCorps provides a fun and easy platform to donate to local nonprofits and get dsicounts in return. The give local part of our model allows us to create both an online and offline community. We launched in Baltimore last week and plan to launch in Phehidalplia this fall.


posted by: 29HJtBLYRq9N (xi6wtcs25f(a)outlook.com) [Odpovědět]

tYwRg5DKd

sobota, 18. březen 2017
14:22

You're the gresaett! JMHO


posted by: tYwRg5DKd (q1t9bl4xntl(a)outlook.com) [Odpovědět]