Odkazy

Kuchyňské spotřebiče

Vestavné domácí spotřebiče, trouby, varné desky za výhodné ceny.

verze pro tisk

Při vaření je dobré co nejvíce využívat tlakové hrnce

16. květen 2012

Každý, kdo alespoň občas vaří, dobře ví, že nejhorší chvíle je, když zjistí, že mu v kuchyni chybí nějaké nádobí. Obvykle se tak stane, když přijdeme na nějaký nový recept, který ještě nemáme vyzkoušený a při jeho přípravě se dostaneme do situace, kdy nám naše tradiční nádobí nestačí.

Druhy kuchyňského nádobí na vaření, které často podceňujeme

A jaké nádobí v kuchyních, které nejsou dokonale vybaveny, dost často absentuje? Kuchtíci, kteří nejsou ve své kuchyni každý den, si obvykle vystačí se základními potřebami - na vaření jim postačí jeden dva kastroly a pánve. Co si však neuvědomují, mnoho druhů mas a jiných potravin se v obyčejném hrnci dělá velmi dlouho. Již před drahnou dobou byl panem Papinem vynalezen tlakový hrnec, který urychluje přípravu, neboť se pokrm dělá ve větším tlaku. Maso tak rychleji změkne. To je však jen jeden z důvodů. Vařit v tlakových hrncích co nejčastěji je dobré i ze zdravotního hlediska. Pokrmy si totiž uchovávají mnohem více vitamínů a jsou tak zdravější.

Tlakové hrnce

Tlakové hrnce jsou dnes již naprosto bezpečné a při dodržení zásad při manipulaci s nimi nehrozí, že by vybouchly. Právě tlakové hrnce jsou velmi často tím druhem nádobí na vaření, které v mnoha domácnostech chybí, lidé často považují přítomnost Papinova hrnce za zbytečnou. To je však velká škoda, neboť tlakové hrnce dokáží vaření usnadnit a výrazně urychlit.

Zapékací misky

Při vaření často využíváme troubu. K pečení můžeme kromě klasických pekáčů využít i moderní zapékací misky, v nichž se dají připravit skutečně fantastické pokrmy. Na rozdíl od tlakového hrnce sice nejsou tak důležitou součástí vybavení kuchyně, ale jejich přítomnost rovněž dokáže zpříjemnit vaření a vytvoříme tak skutečně jedinečné pokrmy.

Kuchyňské potřeby Tescoma

Pánve, tlakové hrnce a zapékací misky v mnoha variantách a velikostech prodává společnost Tescoma. Produkty Tescoma se dlouhodobě řadí mezi nejkvalitnější na českém trhu. S nimi máte jistotu, že vaření bude doslova hračkou.

Pokud vám chybí nějaké nádobí na vaření a nechcete, aby vaše kuchyně byla nedokonalá, pak si pořiďte tlakové hrnce, pánve nebo zapékací misky od Tescomy. Výrobky Tescoma se dají zakoupit za vynikající ceny, a to v internetovém obchodě s adresou eshop.tescoma.cz.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!