Odkazy

Kuchyňské spotřebiče

Vestavné domácí spotřebiče, trouby, varné desky za výhodné ceny.

verze pro tisk

Keramické nože: Vyplatí se do nich investovat?

19. říjen 2013

V posledních letech patří mezi žádané kuchyňské potřeby keramické nože. Je otázkou, kolik lidí je ve skutečnosti používá. Z cenového hlediska se totiž nejedná o žádnou levnou záležitost. Jak ale naznačují jejich vlastnosti, investice do keramických nožů se zřejmě opravdu vyplatí.

Díky tvrdosti jsou keramické nože odolné a vydrží po mnoho let

Především lze říci, že keramické nože mají mnohem delší životnost nežli klasické ocelové. Je to dáno především tím, že jejich keramicko– zirkoniové ostří je velmi tvrdé, tudíž se při správném používání netupí. Ostré zůstává mnohem déle, není třeba jej tak často a intenzivně brousit.

Dalším faktem je, že keramické nože jsou hygieničtější. Navíc neničí vlastnosti jednotlivých potravin, které s nimi upravujete. Zatímco u ocelových nožů dochází k drobnému úbytku vitamínů, například při krájení ovoce či zeleniny, v případě keramických nožů to neplatí.

Keramické nože lze tedy právem zařadit mezi kuchyňské potřeby, které by si měly najít místo v domácích i profesionálních kuchyních. Jak již bylo naznačeno, důležité je jejich správné používání. Ostří je sice tvrdé, ovšem také do jisté míry křehké. Nože s keramicko- zirkoniovým ostřím tak není vhodné používat například na řezání kostí apod.

Keramické nože Royalty Line

Jako příklad kvalitních produktů zmíníme keramické nože Royalty Line. Ty mají veškeré výše uvedené přednosti. Jsou vhodné pro každodenní používání. Díky své lehkosti a ergonomickému řešení na nich oceníte snadnou ovladatelnost. Tyto keramické nože lze navíc běžně umývat v myčce nádobí.

Pokud již doma máte sadu keramických nožů, pak je můžete pořídit svým blízkým jako netradiční dárky. Blíží se Vánoce a s nimi i doba, kdy budete kupovat vánoční dárky pro své milé a přátele. Jsou samozřejmě i mnohé jiné netradiční dárky, které jim lze pořídit. Ale proč nekoupit rovnou i něco praktického do kuchyně, třeba právě keramické nože Royalty Line.

-obs-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!