Odkazy

Kuchyňské spotřebiče

Vestavné domácí spotřebiče, trouby, varné desky za výhodné ceny.

verze pro tisk

Keramické nože a pánve mají výtečné vlastnosti

28. červen 2011

Ti z nás, kteří rádi a s chutí doma vaří, si už jistě pořídili moderní keramické nádobí a nože. Tyto produkty, které jsou dnes již zcela běžně k dostání, jsou oproti starším druhům, například ocelovým nožům, mnohem lepší, a to nejen z hlediska kvality a odolnosti, ale také z hlediska šetrnosti k potravinám.

Keramický nůž Ceramex

Pokud doma ještě nemáte kvalitní keramický nůž, pak si jej určitě při první příležitosti pořiďte. Například keramický nůž Ceramex Individual je výborným pomocníkem do kuchyně. Lze jej pořídit v různých barevných provedeních a tvarech. Tento keramický nůž má vynikající vlastnosti. Je velmi ergonomický, vyvážený a rukojeť je pohodlná, takže práce s ním je doslova hračkou. Je také velmi šetrný k potravinám. Při řezání a krájení ovoce nedochází při kontaktu s tímto nožem ke ztrátě vitamínů důležitých pro lidský organismus. Keramický nůž Individual ( ale i keramický nůž Professional) je zcela nerezový, navíc povrch čepele je nepřilnavý, takže při krájení se potraviny nepřilepují na nůž. Výhodou je i nízká hmotnost. Díky speciálnímu způsobu výroby, kdy je čepel tvarována pod velkým tlakem a ostří broušeno diamantem, zůstává keramický nůž dlouho naostřený. Oproti ocelovým nožům vydrží keramické nože ostré několikanásobně déle, i při denním používání je potřeba je ostřit jen jednou či dvakrát do roka. Keramické nože se také snadno čistí. Práce s nimi je zkrátka velmi pohodlné.

Keramický pánev - rychlé a zdravé vaření

Podobně jako keramický nůž si u mnoha amatérských i profesionálních kuchařů získala velkou popularitu také keramická pánev Frypan. Ta se dá u společnosti Ceramex pořídit ve dvou variantách, a to i včetně poklice. Keramická pánev je velmi úsporná, neboť skvěle absorbuje teplo z vařiče, rovnoměrně jej rozkládá po celém dnu. Pokrmy jsou tak připraveny mnohem rychleji, navíc díky nepřilnavému a kvalitnímu povrchu není potřeba používat ani příliš tuků při přípravě jídla, takže pokrmy jsou chutnější a zdravější. Keramická pánev Frypan se i díky tomu dobře omývá.

Pokud chcete do kuchyně kvalitní pomůcky a nádobí, pak si určitě pořiďte keramický nůž a keramickou pánev od společnosti Ceramex.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!