Odkazy

Kuchyňské spotřebiče

Vestavné domácí spotřebiče, trouby, varné desky za výhodné ceny.

verze pro tisk

Jak na výběr nožů a dalších kuchyňských potřeb?

7. duben 2015

K základním potřebám v kuchyni patří kuchyňské nože. S jedním univerzálním nožem si při přípravě a zpracování potravin vystačíte jen těžko. Proto si nastíníme pár rad, jak na výběr nožů do kuchyně. Zmíním také další potřeby, jež se vám v domácí kuchyni mohou hodit.

Jeden nůž rozhodně nestačí

Pro kuchyňské nože platí, že je vždy lepší mít jich k dispozici více. Každý přitom k jinému účelu. Univerzální nůž sice nezatracuji, není však vhodný například na porcování masa.

"Univerzál" se hodí zejména na krájení drobných potravin, má mít čepel dlouhou alespoň kolem 20 centimetrů. Platí také, že je lepší zvolit lehčí variantu. Nůž musí mít v každém případě pohodlnou a dostatečně dlouhou rukojeť.

Do domácí kuchyně si rozhodně pořiďte také speciální nože na maso. Pro ně je typické, že mají širokou čepel, která musí být zároveň dostatečně dlouhá. Dále doporučuji zvolit spíše těžší nože. Nožů na maso je celá řada – od porcovacích, přes varianty vhodné například pro vykosťování mas, až po robustní řeznické nože.

V kuchyni by dále neměl chybět také nůž na pečivo. Jeho charakteristickým rysem je vroubkovaná dlouhá čepel.

Důležitá je i péče o nože

V každém případě platí, že nůž musí být ostrý. Nezapomeňte jej pravidelně brousit. Pokud jej nepoužíváte, umístěte jej do speciálního bloku na nože, případně třeba na lištu. Naopak není příliš vhodné, pokud jsou nože v jednom šuplíku spolu s dalšími potřebami, může dojít k poničení jejich ostří a poškrábání.

Tipy na užitečné potřeby do kuchyně

Kromě kuchyňských nožů zmíním i další potřeby, které se vám mohou při domácí přípravě jídel hodit. U náročnějších receptů, kdy se klade velký důraz na přesnou gramáž, se neobejdete bez kvalitní kuchyňské váhy. Rozhodně doporučuji zvolit digitální váhu, jež umí vážit s přesností na gramy.

V kuchyni samozřejmě nesmí chybět ani nádobí – hrnce, pánvičky apod. Pro vaření na klasickém sporáku postačí smaltované nádobí. Na složitější úpravu pokrmů si pak pořiďte kvalitnější potřeby. Mezi ně se řadí třeba pánev Wok či litinové a grilovací pánve.

Ti z vás, kteří doma rádi pečou cukroví, se neobejdou bez speciálních potřeb. Krom jiného mezi ně patří silikonová forma na bábovku. Oproti starším typům forem má tu výhodu, že se v ní bábovka nepřipálí a jde lehce vyjmout. Mezi další cukrářské potřeby, jež se vám doma budou hodit, patří také další formy, vykrajovátka atd. Využijete je minimálně před vánočními svátky či Velikonocemi.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!